Aktualności

Współpraca firm Omega Pilzno i Maspex w ramach nowego magazynu

Nowy magazyn dla Maspex powstanie w ramach GLP Park Lędziny na Śląsku i posłuży jako regularny magazyn dystrybucyjny dla dywizji napojowej Grupy Maspex. W ramach wygranego przetargu Omega Pilzno zajmie się obsługą logistyczną magazynu oraz transportem.

Omega Pilzno od ponad 30 lat świadczy kompleksowe usługi logistyczne. Firma prowadzi magazyny w woj. Podkarpackim oraz na Pomorzu, łącznie 140 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Ponadto dysponuje własnym taborem 700 pojazdów ciężarowych. Maspex to największa prywatna polska firma z branży spożywczej oraz jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy z Omegą Pilzno ze względu na jej duże doświadczenie w branży. Ogromne znaczenie miał również fakt, że nasz Partner posiada własne zaplecze transportowe, którego część dedykowano do obsługi naszego projektu. Dodatkowo obie strony postawiły na dużą elastyczność, dzięki czemu udało się wypracować rozwiązania, które pozwolą szybko wdrożyć zaplanowane przez nas działanie – mówi Robert Szelugowski, dyrektor procesów magazynowych, Grupa Maspex.

– Współpraca z Maspex stanowi realizację naszej strategii kompleksowej obsługi klientów. Jako operator logistyczny możemy zaoferować rozwiązania, łączące transport, kontrolę i organizację procesów magazynowych, a także strategiczne planowanie łańcuchów dostaw. Niezwykle cieszy nas, że tym rozwiązaniom zaufał europejski lider branży spożywczej – mówi Adam Godawski, wiceprezes Omega Pilzno.

Nowy magazyn powstaje na terenie jednej z najnowocześniejszych inwestycji w branży nieruchomości logistycznych w Polsce. GLP Park Lędziny oferuje liczne rozwiązania proekologiczne (z naciskiem na ograniczanie zużycia energii) oraz podnoszące komfort przyszłych użytkowników. W związku z realizacją projektu Omega Pilzno zatrudni na Śląsku ponad 50 pracowników, w tym menadżerów i specjalistów logistyki oraz magazynierów z uprawnieniami UDT.

 

 

materiał prasowy