Aktualności

Wałbrzyska strefa z nowym inwestorem

Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK generalny wykonawca Atlas Ward Polska rusza z pracami przy realizacji dla Joysonquin Automotive Systems Polska – jednego ze światowych liderów branży automotive. W ramach współpracy zrealizowany zostanie nowoczesny obiekt produkcyjno-magazynowy z dwukondygnacyjnym biurowcem.

Joysonquin to jeden z czołowych dostawców rozwiązań automotive dla aut klasy premium. Jest między innymi producentem kierownic, elementów dekoracyjnych, nawiewów samochodowych oraz systemów związanych z bezpieczeństwem. Firma posiada swoje oddziały w 11 lokalizacjach na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Chinach, Niemczech, Rumunii i Polsce. W nowym obiekcie produkowane będą nowoczesne elementy wyposażenia samochodów, które znacząco poszerzą zdolności produkcyjne firmy, jak i pozwolą rozwinąć automatyzację procesów produkcyjnych.

Nową fabrykę wybuduje Atlas Ward Polska

Prace przy budowie obiektu o powierzchni około 14 tys. mkw. Atlas Ward Polska planuje zakończyć w drugim kwartale 2022 r. Generalny wykonawca w ramach współpracy odpowiedzialny jest również m.in. za kompleksowe zagospodarowanie terenów zewnętrznych oraz budowę zbiorników i pompowni przeciwpożarowych.

Atlas Ward Polska to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm z branży budowlanej i polski lider w zakresie budowy obiektów kubaturowych i wielkopowierzchniowych. Specjalizuje się w budowie parków logistycznych, hal magazynowych, zakładów produkcyjnych, obiektów biurowych i handlowo-usługowych. W ciągu 22 lat działalności zrealizowała około 700 inwestycji o łącznej powierzchni 3,7 mln mkw. Firma stawia na nowoczesne i zrównoważone budownictwo – jest jednostką certyfikująca BREEAM i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

 

 

materiał prasowy