Aktualności

Rusza rozbudowa BIK Park Wrocław

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja będzie gotowa w II połowie roku.

Biuro Inwestycji Kapitałowych powierzyło firmie Atlas Ward prowadzenie prac w zakresie generalnego wykonawstwa. Zgodnie z podpisaną umową, w ramach centrum logistycznego BIK Park Wrocław, wybudowana zostanie nowa hala magazynowa o powierzchni najmu liczącej 22.500 mkw. Zakończenie inwestycji i oddanie nowego obiektu do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

– Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe utrzymuje się cały czas na bardzo wysokim poziomie. Widzimy jednocześnie duże zapotrzebowanie na obiekty dostępne od zaraz. Dlatego ruszamy z inwestycją, którą realizujemy na zasadach spekulacyjnych. Równolegle prowadzimy negocjacje z potencjalnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych okresach uda nam się skomercjalizować cały obiekt. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd – powiedział Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Inwestycja BIK Park Wrocław zlokalizowana jest w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 przy węźle Pietrzykowice. W ramach uruchomionego projektu obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można elastycznie dopasować do potrzeb najemców.

– Inwestycja oferować będzie wysoki standard. Konstrukcja hali przystosowana zostanie pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak w pierwszym etapie zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewniające ochronę środowiska naturalnego – dodał Krzysztof Mucha.

W ramach zrealizowanego w 2020 r. pierwszego etapu budowy powstało 25.000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, która jest obecnie w całości skomercjalizowana. Po zakończeniu prac budowlanych docelowa powierzchnia magazynowa oraz biurowa BIK Park Wrocław wyniesie 47.500 mkw. Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.

 

materiał prasowy