Aktualności

Pierwszy obiekt w ramach dużej inwestycji magazynowej na warszawskim Targówku

W Warszawie ruszył pierwszy magazyn w przebudowywanym parku logistyki miejskiej City Point Targówek. Obiekt powstał w formule BTS dla DPD Polska. Oferuje łącznie 7 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

Partners Group i Peakside Capital Advisors, w ramach współpracy JV, zakończyli budowę pierwszej hali magazynowej w parku City Point Targówek. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. w całości wynajęty jest przez DPD Polska i wchodzi w skład parku, który dostarczy blisko 100 tys. mkw. Budynek jest pierwszym z sześciu przebudowywanych w ramach kompleksu City Point Targówek.

„Nasz park oferuje idealną lokalizacją dla firm kurierskich takich jak DPD Polska, ale także z sektora e-commerce i innych najemców poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej w bliskiej odległości od centrum Warszawy”– mówi Roman Skowroński, Managing Director Peakside Capital Advisors w Polsce.

DPD Polska uruchomiło w nowo powstałej hali nowoczesny sorter automatyczny o bardzo dużej wydajności dobowej. Budynek posiada 95 bram, w tym 79 bram kurierskich do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów liniowych, 114 miejsc parkingowych i wiaty rowerowe. W projekcie priorytetem jest zrównoważony rozwój, o czym świadczy ponowne wykorzystanie odpadów budowlanych na imponującym poziomie 90 proc., znaczne zmniejszenie zużycia wody pitnej do celów sanitarnych o ponad 65 proc. oraz przyjęcie innowacyjnych technologii zmniejszających zużycie energii o ponad 35 proc.

W budynku zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań obejmujących m.in. efektywne energetycznie produkty obudowy budynku, wodooszczędne urządzenia sanitarne, instalację fotowoltaiczną o mocy 50kWp oraz instalację 20 podwójnych ładowarek do samochodów elektrycznych umożliwiających ładowanie jednocześnie 40 pojazdów. Obiekt ubiega się o potrójną certyfikację: LEED, BREEAM oraz rating WELL Health & Safety.

„Dynamicznie rozwijający się rynek usług kurierskich, z jakim mamy do czynienia w stolicy i województwie mazowieckim sprawia, że stawiamy sobie jeszcze ambitniejsze cele operacyjne, które konsekwentnie osiągamy. Jednym z przejawów tych działań jest właśnie nowy, ultranowoczesny oddział DPD WA4 w City Point na warszawskim Targówku. Dzięki zrównoważonym rozwiązaniom i zaawansowanym technologiom logistycznym, takim jak automatyczny sorter, jest to jeden z najbardziej wydajnych i efektywnych obiektów tego typu w Polsce” – skomentował Maciej Głowacki, dyrektor operacyjny, członek zarządu DPD Polska.

Wkrótce rozpocznie się budowa drugiego etapu o łącznej powierzchni 25 tys. mkw. Obiekt jest obecnie w trakcie komercjalizacji, a zaprojektowano go tak, aby składał się z typowo miejskich modułów, o powierzchni od 1 do 3 tys. mkw. i zaspokajał potrzeby najemców z różnych branż.

„Inwestycja ta pokazuje możliwości spółki joint venture w zakresie przekształcenia terenów poprzemysłowych w wysoce zrównoważony park, spełniający przyszłe potrzeby najemców. Kontynuujemy rewitalizację projektu, już wkrótce rozpoczniemy budowę drugiego etapu, który cieszy się dużym popytem ze strony najemców” – dodaje Philippe Dewevre, Member of Management, Head of Private Real Estate Asset Management Europe w Partners Group.

W kolejnych etapach rozwoju kompleksu powstaną cztery dodatkowe budynki, które będą odpowiadać na potrzeby firm logistycznych, z branży e-commerce oraz najemców poszukujących powierzchni z zakresu logistyki miejskiej lub powierzchni produkcyjno-magazynowej.

City Point Targówek wchodzi w skład portfela logistycznego zakupionego w ramach joint venture przez Partners Group, globalną firmę działającą na rynkach prywatnych w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors, inwestora oraz zarządcę funduszy i nieruchomości. Oprócz inwestycji na Targówku w skład portfela wchodzą jeszcze dwa podwarszawskie parki magazynowe: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno.

materiał prasowy