Aktualności

Panattoni z kolejną realizacją dla K-Flex w Uniejowie.

Panattoni ukończył piątą inwestycję dla firmy K-Flex w Uniejowie. W marcu deweloper podpisał również nową umowę na rozbudowę kampusu produkcyjnego K-Flex o kolejny budynek o powierzchni 33 tys. mkw. Tym samym obiekty firmy w Uniejowie osiągną łączną powierzchnię 100 tys. mkw.

K-Flex Polska – producent elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych, zdecydował się na kolejny etap rozbudowy kampusu produkcyjnego w Uniejowie. Tuż po ukończeniu piątej inwestycji o powierzchni 6,5 tys. mkw., w marcu firma podpisała umowę na dalszą rozbudowę kompleksu. Magazyn o powierzchni 33 tys. mkw. zostanie oddany do użytku w I kwartale 2023 r. Tym samym kampus K-Flex w Uniejowie osiągnie łączną powierzchnię 100 tys. mkw.

Nowy obiekt powstanie na przeciwległej działce do istniejących obiektów. Realizacja będzie pełnić funkcję centrum logistycznego dla całego kompleksu K-Flex w Uniejowie. Przejdzie również certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Jego wysokość zostanie podniesiona do 15 metrów, a dach przystosowany m.in. do instalacji fotowoltaiki.

– W ciągu ośmiu lat współpracy K-Flex i Panattoni oddaliśmy w Uniejowie prawie 66 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej dla naszego klienta. Podpisanie nowej umowy oznacza, że dotychczasowe realizacje potwierdziły swoją wartość – podkreśla Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.

Najnowszą ukończoną inwestycją dla K-Flex jest magazyn wysokiego składowania o powierzchni 6,5 tys. mkw. Zwiększona wysokość do 15 metrów wesprze rosnącą produkcję firmy w ramach kampusu K-Flex w Uniejowie. Pozwoli to zaspokoić potrzeby klientów z branży budowlanej na trzech kontynentach. Towary produkowane przez przedsiębiorstwo w ramach kompleksu trafiają nie tylko do Europy, ale także do USA i Azji (m.in. do Korei Południowej, Wietnamu i Malezji).

Jak mówi Marzena Tkaczuk, BTS Development Director, Head of BTS Integrity and Management w Panattoni, lokalizacja to również strzał w dziesiątkę. – Uniejów znajduje się zaledwie 50 km od geograficznego centrum Polski. Położenie w centralnej części kraju około 10 minut jazdy od autostrady A2 zapewnia łatwy dostęp do kluczowych rynków w Polsce i Europie, w tym do Łodzi, Warszawy, Poznania i Berlina – dodaje.

 

 

materiał prasowy