Aktualności

Panattoni z kolejną inwestycją w Bydgoszczy

Panattoni buduje czwarty park w Bydgoszczy. Nowy kompleks będzie składał się docelowo z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 110 tys. mkw.

Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 tys. mkw. – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20,5 tys. mkw., powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu – o powierzchni ok. 30 tys. mkw. – ruszy wkrótce.

– Bydgoszcz wyrasta na jednego z liderów nowych rynków logistycznych. Położona jest w połowie drogi między portami w Gdańsku a węzłem logistycznym w Łodzi. Leży też na ważnym szlaku z Warszawy do Szczecina (droga S10) oraz w bezpośredniej bliskości drogi S5, która połączy Bydgoszcz z Olsztynem i autostradą A1 oraz Poznaniem i Wrocławiem z drugiej strony. Bydgoszcz zyskuje nie tylko na rozbudowie dróg i autostrad, ale także sprzyjają jej warunki demograficzne. Obszar bydgosko-toruński zamieszkuje 2 mln osób, co znacznie ułatwia pozyskanie pracowników – wyjaśnia Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni.

Atuty Bydgoszczy  docenia jeden z pierwszych najemców parku – firma BAS. W przygotowywanym dla niej budynku część magazynowa zajmie 12 tys. mkw. Blisko 7 tys. mkw. przeznaczono pod produkcję, a ok. 1,6 tys. mkw. na biura.

– Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym – wyjaśnia Piotr Ślużyński prezes Belma Accessories Systems.

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku działalności w Polsce w 2005 roku, firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 8 mln mkw.

 

 

materiał prasowy