Aktualności

Panattoni ukończyło zakład produkcyjny dla firmy Levit w Kaliszu

Firma Panattoni ukończyła fabrykę dla firmy Leviat – globalnego dostawcy rozwiązań m.in. dla sektora budowlanego. Inwestycja o powierzchni 40 000 mkw. powstała w Kaliszu i zastąpiła dotychczasowy zakład firmy.

Dzięki inwestycji przedsiębiorstwo będzie mogło zwiększyć moce produkcyjne oraz rozwijać swoją działalność. Wyzwaniem tej realizacji była praca w ścisłym reżimie czasowym, by została zachowana ciągłość produkcji. W nowym obiekcie przedsiębiorstwo wytwarzać będzie szeroką gamę zamocowań technologicznych dla branży budowlanej.

Realizacja powstała w Kaliszu, zaledwie 5 km od dotychczasowego obiektu firmy w Nowych Skalmierzycach. Niewielki dystans do większego obiektu pozwoli dalej korzystać z usług wykwalifikowanego zespołu, liczącego 350 osób oraz dalsze jego poszerzanie. Jednocześnie firma Leviat zwiększy moce produkcyjne oraz w większym stopniu wykorzysta potencjał dotychczasowej technologii i wyposażenia, co pozwoli na stabilny rozwój przedsiębiorstwa.

– Doskonała współpraca i wzajemne zrozumienie Panattoni i firmy Leviat nie tylko pozwoliły dostarczyć obiekt, który spełnia wymagania najemcy, ale też zrealizować go w czasie, który pozwolił na utrzymania ciągłości produkcji. Sprawna kooperacja pozwoliła na realizację w terminie mimo procedur związanych z pandemią”. – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

W nowej fabryce Leviat aż 36 500 mkw. zajmuje zaawansowana technologicznie część produkcyjna, w której wytwarzane będą m.in. systemy montażowe, zbrojeniowe i transportowe. Powierzchnia nowoczesnej przestrzeni socjalno-biurowej wynosi 3500 mkw. Obiekt w Kaliszu został zrealizowany w zrównoważony sposób i przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

 

materiał prasowy