Aktualności

Panattoni sprzedaje kolejne parki logistyczne

Panattoni sfinalizowało sprzedaż dwóch polskich parków logistycznych – w Lublinie i koło Zabrza na Śląsku – północnoamerykańskiemu inwestorowi private equity. Obie nieruchomości mają łączną powierzchnię 65 tys. mkw.

Spółka deweloperska Panattoni sprzedała dwa  parki logistyczne w Lublinie i koło Zabrza na Śląsku. Obie nieruchomości mają łączną powierzchnię najmu brutto około 65 tys. mkw.

Magazyn logistyczny o powierzchni 35 tys. mkw. GLA w Panattoni Park Lublin City IV, w południowo-wschodniej Polsce, jest położony przy obwodnicy Lublina i Pan-Europejskim Korytarzu Transportowym II (Berlin – Niżny Nowogród). Obiekt jest w 100 proc. wynajęty z czynszami indeksowanymi o inflację i średnim ważonym niewygasającym okresem najmu (WAULT) wynoszącym ponad sześć lat. Obiekt posiada również certyfikat zrównoważonego rozwoju BREEAM „Very Good” oraz certyfikat energetyczny „A” (EPC).

Drugim aktywem jest magazyn logistyczny o powierzchni 30,5 tys. mkw. GLA w Panattoni Park Silesia West, w pobliżu Zabrza i niedaleko od Katowic. Położenie parku zapewnia szybki dostęp do autostrad A1 i A4, co zapewnia doskonałe połączenia z resztą Polski oraz z Niemcami.

„Udana sprzedaż tych dwóch, w pełni wynajętych aktywów, świadczy o utrzymującym się na polskim rynku silnym apetycie inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne, spełniające wysokie parametry w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni Europe oraz Indie.”

 

 

materiał prasowy