Aktualności

Panattoni buduje dla Reynaers Aluminium

Panattoni realizuje fabrykę dla Reynaers Aluminium w okolicach Warszawy. Producent w II kw. 2023 roku skorzysta z obiektu o powierzchni blisko 29 tys. mkw.

Panattoni ruszył z budową jednej z największych fabryk w europejskim portfolio Reynaers Aluminium. Inwestycja, która zajmie 29 tys. mkw. powstanie w Żabiej Woli – 35 km od Warszawy i pozwoli podnieść potencjał produkcyjny firmy o nowe linie oraz procesy produkcyjne.

W kolejnym etapie przewidziana jest ekspansja części produkcyjnej i dodatkowa linia anodowania. Reynaers Aluminium jest producentem innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych do okien, drzwi, systemów przesuwnych i fasad, łączącym projektowanie, technologię i digitalizację. Grupa Reynaers działa w 40 krajach, zatrudniając 2600 osób.

„Realizacja dla Reynaers Aluminium jest szczególnie znacząca, ponieważ produkty tej firmy odgrywają istotną rolę w przemianie branży nieruchomości w stronę zrównoważonego budownictwa i ograniczania emisji CO2 do atmosfery. Cieszy nas, że możemy spełniać ekologiczne ambicje przedsiębiorstwa, również na poziomie jego obiektów produkcyjnych” – mówi Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, a na jej terenie wdrożone zostaną rozwiązania z zakresu oszczędności wody, energii, jak i ograniczenia emisji CO2.

Przestrzenie zostaną przygotowane z myślą o komforcie pracowników pod kątem akustyki, jakości powietrza czy dostępu światła dziennego. Na terenie inwestycji znajdzie się ponad 37 200 m kw. terenów zielonych. Część biurową Campusu Reynaers Aluminium Central Europe zaprojektowało biuro architektoniczne ARCH-DECO z Gdyni.

Fabryka powstaje przy drodze ekspresowej S8. Bliskość tej trasy pozwoli dotrzeć w ok. 30 minut do centrum Warszawy, a także połączy obiekt z najważniejszymi ośrodkami w kraju, jak Łódź czy Wrocław, a także Białystok na północnym-wschodzie.

 

 

materiał prasowy