Aktualności

Nowy właściciel Panattoni Park Wrocław Campus 39

Park logistyczny Wrocław Campus 39 zmienia właściciela: Panattoni sprzedało P3 Logistic Parks powierzchnie przemysłowe parku. To już piąta inwestycja P3 na południu Polski w ciągu ostatniego roku.

Inwestycja posiada dostęp do autostrady A4 łączącej Berlin, przez Wrocław i Górny Śląsk, z Krakowem i Ukrainą oraz drogi ekspresowej S8, która łącząc się z autostradami A1 i A2 umożliwia sprawny dojazd do stolicy Dolnego Śląska.

Zgodnie z założeniami P3 dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, park osiągnął poziom BREEAM „Excellent”.

„Rozpoczynamy rok 2023 atrakcyjnym przejęciem, które jest już naszą piątą transakcją w południowej Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. P3 Wrocław II są idealnie zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce, z dobrym dostępem do kluczowej infrastruktury, pracowników i dużych zakładów produkcyjnych w regionie. Strategia P3 w Polsce skupia się na identyfikacji atrakcyjnych możliwości rozwoju i inwestycji, które uzupełnią nasz portfel aktywów w całym kraju. Wierzymy, że rok 2023 może przynieść podobne transakcje firmom jak P3, zdolnym do wykorzystania takich okazji” – mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

„Panattoni jest największym w Europie podmiotem lokującym kapitał instytucjonalny w aktywa przemysłowe i logistyczne, o średniej wartości około 7,0 mld euro rocznie. Sprzedaż naszego wrocławskiego parku logistycznego firmie P3 świadczy o utrzymującym się silnym apetycie inwestorów na nieruchomości przemysłowe i logistyczne. W Polsce podaż nowych inwestycji nadal nie nadąża za zapotrzebowaniem na powierzchnię ze strony firm przemysłowych i e-commerce oraz rosnącym trendem nearshoringu” – dodał Robert Dobrzycki, CEO & Co-Owner Panattoni Europe, UK i India.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawartej transakcji. Zwłaszcza, że dotyczy ona wysokiej jakości obiektu o olbrzymim potencjale. Zakupiony przez nas park jest idealnie położony w jednej z topowych lokalizacji na rynku magazynowym w Polsce, przez co jest atrakcyjny dla najemców. Jesteśmy przekonani, że to właściwa inwestycja, która doskonale wpisuje się w plan rozwoju P3 Logistic Parks w Polsce” – Michał Skiba, Investment Manager P3 Logistic Parks w Polsce.

 

 

materiał prasowy