Aktualności

Nowy gracz na polskim rynku magazynowym

Partners Group i Peakside przejmują portfel nieruchomości logistycznych o powierzchni 150 tys. mkw. w Warszawie.

W skład przejętego portfela wchodzi: City Point Targówek przy ul. Matuszewskiej 14, Logistics Point Raszyn przy ul. Sokołowskiej 10 w Raszynie otraz Logistics Point Piaseczno przy ul. Raszyńskiej 13 w Piasecznie.

„Planowana jest modernizacja i przebudowa nieruchomości z myślą o stworzeniu efektywnej powierzchni logistycznej i magazynowej wysokiej jakości, spełniającej wysokie standardy ESG. Dzięki doskonałej lokalizacji obiekty będą w stanie zaspokoić potrzeby najemców z sektora e-commerce i tym samym pozwolą wykorzystać zmiany strukturalne zachodzące na rynku. Celem JV jest rozwój nowej platformy poprzez nabywanie kolejnych aktywów logistycznych w celu budowy nowych lub przebudowy istniejących obiektów – napisano w komunikacie.”

Po zakończonej modernizacji obiekty dostarczą na rynek ok. 150 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. Peakside będzie odpowiadać za zarządzanie aktywami i rozwój nieruchomości.

– Dostrzegamy doskonałą okazję do zainwestowania na polskim rynku nieruchomości magazynowych, zwłaszcza w kontekście rosnącego popytu na miejskie aktywa logistyczne z przeznaczeniem dla branży e-commerce, umożliwiające sprawną realizację mniejszych i bardziej rozdrobnionych zamówień z krótszym czasem dostawy – komentuje Rahul Ghai, dyrektor zarządzający i jeden z dyrektorów działu Private Real Estate Europe w Partners Group.

Lucas Krup z Partners Group dodaje, że firma na bieżąco monitoruje rynek w poszukiwaniu nowych możliwości inwestowania w aktywa logistyczne w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

– Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o rozbudowie dotychczasowego modelu biznesowego w Polsce i stworzeniu portfela nieruchomości magazynowo-przemysłowych. Nabycie portfela w Warszawie to dla nas pierwszy krok na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce, który będzie stanowić dopełnienie działalności firmy na rynku europejskim – podkreśla Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.

Aktualnie rozpoczynają się prace budowlane na terenie City Point Targówek, obejmujące wyburzenie istniejących budynków. W ich miejscu powstanie nowoczesny park logistyczny, przeznaczony dla szerokiego grona najemców i spełniający wysokie standardy zrównoważonego rozwoju. Wszystkie nowe obiekty mają zostać objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Park jest położony zaledwie 9 km od centrum Warszawy. Znajdą się w nim małe moduły magazynowe, powierzchnia pod lekką produkcję, obiekty dostosowane do konkretnych potrzeb najemców oraz nowoczesna powierzchnia biurowa. Przebudowa parku została podzielona na kilka etapów, a po jej ukończeniu kompleks będzie oferować 90 tys. mkw. powierzchni.

Prace związane z modernizacją istniejących budynków w Logistics Point Piaseczno i Logistics Point Raszyn zaplanowano na późniejszy termin. Logistics Point Raszyn oferuje dwa magazyny o łącznej powierzchni GLA 31 tys. mkw. Obiekt jest  zlokalizowany w pobliżu zjazdu z drogi ekspresowej S8, zaledwie 15 km na południowy zachód od centrum Warszawy.

Logistics Point Piaseczno zostanie rozbudowany do 25 tys. mkw. powierzchni GLA w ramach dwóch obiektów. Park położony jest w pobliżu drogi krajowej nr 79 i stacji kolejowej w Nowej Iwicznej, zaledwie 16 km na południe od centrum stolicy.

Partners Group jest firmą działającą na rynkach prywatnych na całym świecie. Od 1996 r. firma zainwestowała w imieniu swoich klientów ponad 170 mld USD w przedsięwzięcia private equity oraz prywatne nieruchomości, dłużne papiery wartościowe i infrastrukturę na całym świecie.

Peakside Capital Advisors jest niezależnym inwestorem oraz zarządcą inwestycji i funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Firma w imieniu inwestorów instytucjonalnych zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR.

 

 

 

materiał prasowy