Aktualności

North Coast przedłuża umowę z MLP Group

Dystrybutor produktów spożywczych pochodzących głównie z Włoch wynajął 2,5 tys. mkw. w parku logistycznym MLP Pruszków II. Firma North Coast przeniesie się do nowego obiektu w drugim kwartale przyszłego roku.

North Coast specjalizuje się w dystrybucji wysokogatunkowych produktów spożywczych pochodzących głównie z Włoch, ale również z Francji, Hiszpanii, Grecji i Anglii. Spółka posiada ponad 25-letnie doświadczenie na rynku polskim oraz na rynkach Europy Centralnej. Aktualnie firma importuje produkty wytwarzane przez 70 czołowych producentów markowych wyrobów, a w przypadku większości z nich posiada prawo do wyłącznej dystrybucji na rynku polskim.

– Firma North Coast jest z nami od prawie samego początku istnienia MLP Group. Nowa umowa najmu oraz przeprowadzka do centrum logistycznego MLP Pruszków II jest potwierdzeniem, że oferta MLP Group jest atrakcyjna oraz dobrze dopasowana do oczekiwań najemcy. Nasza strategia „build & hold” sprawdza się w tym przypadku w 100%, wieloletni najemca docenia to, że podczas trwania umowy współpracuje z tymi samymi osobami odpowiadającymi za wysoką jakość świadczonych usług – powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Sprzedaży w MLP Group.

Celem dewelopera jest budowa obiektów w oparciu o energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Wprowadzane eko-rozwiązania podnoszą atrakcyjność oferty, jednocześnie obniżając koszty eksploatacyjne najemcom posiadającym umowy długoterminowe.  Poprzez montaż elektrowni fotowoltaicznych spółka sukcesywnie przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.  Dodatkowo MLP Group promuje dynamicznie rozwijający się trend tzw. car-sharing, zapewniając miejsca parkingowe w pobliżu wejścia do budynku dla osób wspólnie korzystających z systemu wspólnego użytkowania samochodów.

Projekt MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 359 tys. mkw. W związku z dynamiczną rozbudową parku uruchomiony został drugi wjazd na teren, który jest przeznaczony dla samochodów osobowych i dostawczych. To bardzo duże ułatwienie zarówno dla pracowników i dostawców w dojeździe do konkretnego obiektu. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest wstanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760, a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W MLP Pruszków II działa również stacja wynajmu rowerów Nextbike, a pracownicy mają zapewniony bardzo dogodny dojazd dzięki przystankowi autobusowemu znajdującemu się na terenie parku. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

 

materiał prasowy