Aktualności

MLP Łódź z nowym najemcą

Spółka Wirthwein Polska należąca do działającej globalnie grupy Wirthwein dołączyła do grona najemców w parku MLP Łódź. Spółka otrzyma łącznie ponad 6 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej.

Realizacja inwestycji rozpocznie się we wrześniu br., a przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2022 r.

Park MLP Łódź, powstaje zgodnie z najnowocześniejszymi trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych. MLP Group stawia na projekty zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju.  Troska o ekologię stała się już codziennością dewelopera, który sukcesywnie podejmuje działania w celu ograniczenia negatywnego wpływu działalności na środowisko naturalne. W parku zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania zrównoważonego rozwoju, które wpłyną m.in. na obniżenie zużycia energii.

Wirthwein Polska jest największą spółką zależną działającej globalnie grupy Wirthwein, którą tworzą 22 oddziały na całym świecie, w tym m.in. w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Chinach, USA i Turcji. Firma działa w branży AGD, motoryzacyjnej, kolejowej, elektro-technicznej.

Projekt MLP Łódź to nowoczesne centrum logistyczno-dystrybucyjne zlokalizowane w południowo wschodniej część Łodzi, w dzielnicy Widzew, (bliskim sąsiedztwie) zaledwie 4 km od autostrady A1, łączącej Łódź z Trójmiastem oraz ok. 20 km (10 min) od autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Powstaje na działce ok. 16,5 ha i docelowo dostarczy 71 tys. mkw. Nowe centrum zostanie wybudowane zgodnie zasadami zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe Spółki będą zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM. Kompleks logistyczny MLP Łódź skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

materiał prasowy