Aktualności

Inwestycja magazynowa w Porcie Gdańsk

Port Gdańsk ogłosił przetarg na najem długoterminowy atrakcyjnej, zabudowanej nieruchomości gruntowej o powierzchni ponad 27 ha, położonej bezpośrednio przy Pirsie Rudowym w Porcie Północnym.

Atutem nieruchomości jest jej skomunikowanie, zarówno od strony wody jak i lądu. W połowie roku dobiegła końca modernizacja wewnętrznego układu komunikacyjnego zlokalizowanego w Porcie Zewnętrznym, której celem było doprowadzenie ruchu kolejowego oraz samochodowego do głębokowodnych terminali przeładunkowych. Wybudowanych lub przebudowanych zostało łącznie 7,2 km dróg, 10 km nowych torów, łącznie z torem dojazdowym do przedmiotowej nieruchomości, oraz 4 obiekty mostowe i 3 przepusty.

Niebawem sfinalizowana będzie kolejna inwestycja, która ma przyczynić się do zwiększenia przepustowości kolejowej. Projekt pn. „Poprawa infrastruktury kolejowego dostępu do portu Gdańsk” realizuje PKP PLK. Przebudowanych jest ponad 70 km torów, 13 przejazdów kolejowo-drogowych i przejść dla pieszych oraz wymienionych zostanie 221 rozjazdów. Zmodernizowane będą 3 mosty, 2 wiadukty oraz 18 przepustów.

Wystawiony do przetargu teren objęty jest aktualnym pozwoleniem na budowę, które obejmuje tory kolejowe, parking, drogi i infrastrukturę hydrotechniczną do cumowania statków.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjno-usługową.

„Jej unikatowa na skalę europejską lokalizacja, przy głębokowodnej części Portu Gdańsk, w połączeniu z inwestycjami, zarówno od strony lądu jak i wody, realizowanymi przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe i Urząd Morski w Gdyni, to gwarancja sukcesu dla lokującego się tam biznesu” – zaznaczyła Anna Drozd rzeczniczka Portu Gdańsk.

 

 

materiał prasowy