Aktualności

Grupa Muszkieterów z nowym magazynem

Grupa Muszkieterów, jedna z wiodących sieci detalicznych, podjęła strategiczną decyzję o rozbudowie swojej logistycznej infrastruktury poprzez podpisanie umowy najmu na blisko 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w lokalizacji Panattoni Park Sosnowiec I.

Nowa inwestycja jest efektem długotrwałej współpracy Grupy Muszkieterów z firmą Panattoni oraz jest kluczowym elementem realizacji Nowej Strategii Logistycznej, przyjętej przez Grupę Muszkieterów w 2020 roku. Celem strategii jest wspieranie dalszego rozwoju sieci Bricomarché oraz kanału e-commerce, które stanowią ważne filary działalności grupy.

Zawarcie tej transakcji wynika z dynamicznego wzrostu wolumenu towarów przesyłanych do lokalizacji na południu kraju. Posiadanie nowoczesnego magazynu w strategicznym położeniu, blisko sieci nowych dróg i autostrad, przyczyni się do znaczącej optymalizacji łańcucha dostaw Grupy Muszkieterów. Skrócenie odległości do obsługiwanych sklepów przyniesie istotne obniżenie kosztów logistycznych, a także poprawę jakości obsługi klienta w zakresie realizacji dostaw.

Perspektywa długoterminowa dla Grupy Muszkieterów jest niezwykle istotna, dlatego też kluczową kwestią było zapewnienie możliwości dalszej rozbudowy obiektu magazynowego. Poszerzanie zasobu magazynowego, umożliwi znaczące ograniczenie śladu węglowego oraz kosztów związanych z transportem jak również zapewni ciągłość operacji w ramach jednego zaplecza magazynowego Jest to zgodne z zaangażowaniem Grupy Muszkieterów w działania proekologiczne i troskę o środowisko naturalne.

Inwestycja w nowy magazyn w Panattoni Park Sosnowiec I stanowi istotny krok w dalszym rozwoju Grupy Muszkieterów, umożliwiając optymalizację łańcucha dostaw, poprawę jakości obsługi klienta oraz redukcję kosztów logistycznych. Dodatkowo możliwość rozbudowy obiektu zapewnia grupie elastyczność i dostosowanie się do dynamicznych potrzeb rynku, jednocześnie przyczyniając się do osiągania celów związanych z ochroną środowiska.

 

materiał prasowy