Aktualności

Grupa Geis z nowymi oddziałami w Pruszczu Gdańskim i Legnicy

Grupa Geis intensywnie rozwija swoją działalność w zakresie kompleksowych usług logistycznych na polskim rynku. Obecnie wszystkimi zamówieniami zajmuje się prawie 500 specjalistów w 21 oddziałach i wyspecjalizowanych działach logistycznych, zlokalizowanych w strategicznych miejscach na mapie Polski.

Systematyczna rozbudowa portfolio klientów skłoniła firmę do poszukiwania większej lokalizacji z nowoczesnym zapleczem magazynowym na północy oraz do otworzenia nowego obiektu w południowo-zachodniej części kraju. Dzięki temu zarówno szybkość transportu od nadawcy do odbiorcy będzie zdecydowanie większa, jak i umocni się jakość dostawy.

Efektem tego jest m.in. przeniesienie działalności operacyjnej do nowo wybudowanego parku logistycznego w Pruszczu Gdańskim. Geis PL zdecydował się na przeprowadzkę z kilku powodów. Przede wszystkim nowy obiekt jest bardziej atrakcyjny z operacyjnego punktu widzenia. Dodatkowo położenie magazynu w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, która łączy centrum Polski z wybrzeżem, pozwala zaoszczędzić cenny czas zarówno na procesach porannych jak i wieczornych.
– Nowy oddział w Pruszczu Gdańskim spełnia nasze wymagania pod kątem standardów powierzchni magazynowej. Odpowiednia infrastruktura i optymalne jej wykorzystanie w codziennej działalności umożliwi nam szybciej i skuteczniej dotrzeć do naszych klientów, zapewniając im usługi na najwyższym poziomie. Cieszy nas również doskonała lokalizacja, która zagwarantuje świetne warunki do dalszej ekspansji rynkowej – mówi Paweł Golec, Dyrektor Operacyjny Geis PL.
W ramach podpisanej umowy Geis będzie korzystać z 2782 m² powierzchni magazynowej z możliwością powiększenia o dodatkową przestrzeń. Do dyspozycji Grupy Geis będzie dostępnych 17 doków rozładunkowych oraz 1 brama z poziomu zero. W nowym obiekcie wykorzystywane będą wyłącznie nowoczesne wózki widłowe o napędzie litowo-jonowym. Dzięki takiej technologii główne procesy magazynowe będą realizowane sprawnie i bez zakłóceń.

Natomiast w południowo-zachodniej części Polski Grupa Geis, po długich analizach, postawiła na Legnicę. To właśnie w tym mieście firma otworzyła nowy oddział, którego zadaniem jest m.in. odciążenie jednej z kluczowych lokalizacji, czyli oddziału we Wrocławiu.
– Legnica z geograficznego punktu widzenia jest bardzo dobrym wyborem. Uruchamiając oddział w tym mieście możemy efektywnie odciążyć inne nasze magazyny w regionie takie jak Wrocław oraz Zielona Góra. Bez wątpienia będziemy bardziej konkurencyjni na południowym zachodzie Polski, w okolicach Wałbrzycha i Jeleniej Góry, a także bliżej naszej zachodniej granicy – mówi Paweł Golec, Dyrektor Operacyjny Geis PL.
Wynajmowany obiekt ma powierzchnię 1450 m² i jest wyposażony w rampy rozładunkowe na dwóch przeciwległych ścianach magazynu. Oddział wystartował od sierpnia 2021 roku.

materiał prasowy