Aktualności

GLP Warsaw V Logistics Centre w całości wynajęte

GLP, międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości logistyczne, cyfrową infrastrukturę i energię odnawialną, oddała do użytku kolejny obiekt w bliskim sąsiedztwie Warszawy.

Dzięki zakończeniu realizacji projektu Warsaw V, GLP dysponuje na Mazowszu już ponad 160 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Pięć parków logistycznych znajdujących się w portfolio GLP w tej części Polski wyróżnia się strategicznym położeniem tuż obok głównych transeuropejskich szlaków transportowych.

Oddane do użytku GLP Warsaw V Logistics Centre jest w pełni wynajęte – 24 tys. mkw. powierzchni logistycznej oraz biurowej zajęła firma No Limit, która od ponad 30 lat rozwija międzynarodowe usługi w zakresie logistyki kontraktowej, magazynowania, dystrybucji oraz transportu.

„Inwestycja ta jest odpowiedzią na nowe projekty oraz rosnące zapotrzebowanie naszych klientów logistyki kontraktowej w zakresie ich rozwoju w regionie CEE. Uwarunkowania techniczne jak i dobra lokalizacja magazynu wpisują się w strategię No Limit i umacniają naszą pozycję w rejonie centralnym w Polsce. Operacje prowadzone w obiekcie w oparciu o najnowocześniejsze technologie automatyki magazynowej umożliwią nam poszerzenie zakresu usług i zwiększą efektywność organizowanych procesów. To bardzo ważny krok dla naszej organizacji”- mówi Mariusz Rączka, Dyrektor Business Unit Logistyka w No Limit.

„Okolice Warszawy to dla nas naturalne miejsce rozwoju w odpowiedzi na oczekiwania klientów, którym zaawansowane technologicznie, zlokalizowane przy najważniejszych szlakach komunikacyjnych budynki dają przewagę konkurencyjną. Dlatego niebawem rozpoczniemy realizację 39 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Starym Koniku, przy węźle autostrady A2” – komentuje Magdalena Górska-Wojtas, Business Development Manager w GLP.

Wszystkie nowe centra logistyczne GLP to budynki umożliwiające składowanie do 12 metrów wysokości, wyposażone w liczne rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu mediów, w tym smart metering oraz dachy przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych.

Generalnym wykonawcą GLP Warsaw V Logistics Centre była firma CFE.

 

 

materiał prasowy