Aktualności

GLP rozpoczęło budowę Wrocław V Logistics Centre

GLP, inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę Wrocław V Logistics Centre. W ramach całej inwestycji docelowo może powstać pięć budynków o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw.

W sierpniu br. w podwrocławskich Magnicach rozpoczęła się budowa obiektu o powierzchni ponad 41 tys. mkw., która potrwa do 2022 roku. W ramach inwestycji docelowo może powstać pięć budynków. Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw. Tuż obok znajduje się już hala o powierzchni ok. 60 tys. mkw. zrealizowana przez GLP trzy lata temu na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce.
Inwestor usprawnia też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowo powstających magazynów z drogą ekspresową S8. Dzięki sąsiedztwu węzła trasy S8, a tym samym łatwemu dojazdowi do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5, przyszli użytkownicy magazynów będą mogli sprawnie dystrybuować towary na terenie aglomeracji wrocławskiej, reszty kraju, a także Niemiec i Czech.

Obok działki znajdują się przystanki linii autobusowych łączących przedmieścia z centrum Wrocławia i zapewniających łatwy dojazd pracownikom firm działających w budynkach GLP.
GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków będzie można sterować za pomocą systemu DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych. Z kolei drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone lampami LED. Dla zainteresowanych przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, odpowiednio przygotowując dachy budynków.
Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, a także gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Dokładne dane otrzymane za pośrednictwem tego systemu umożliwią wprowadzanie indywidualnych rozwiązań pozwalających zmniejszać wydatki na media.
Ważną cechą wrocławskiego projektu GLP jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie budynków. Obok nich pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki pojazdów elektrycznych – zarówno samochodów jak i e-rowerów. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.

– Nasz projekt jest zgodny z wytycznymi certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „very good” i pozwala – nam jako deweloperowi oraz naszym klientom – realizować ambitne cele w zakresie redukcji śladu węglowego. Jesteśmy gotowi, aby na życzenie firm, które będą działać w naszym parku logistycznym, wprowadzać dodatkowe rozwiązania z korzyścią dla środowiska naturalnego, firmowych budżetów oraz zdrowia i zadowolenia pracowników – mówi Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt.
Generalnym wykonawcą GLP Wrocław V Logistics Centre jest FB Antczak.

 

materiał prasowy