Aktualności

Frontier Park Wrocław w budowie

W dniu 30 sierpnia 2021 roku rozpoczęła się budowa Frontier Park Wrocław – pierwszego projektu Frontier Estates w Polsce.

Frontier Park Wrocław to park magazynowy, docelowo obejmujący ok. 9300 m2 elastycznej powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z przyległymi częściami biurowymi. Dwanaście modułów typu Small Business Units o powierzchni już od 300 m2 jest obecnie w budowie na terenie działki o powierzchni 2 hektarów w Bielanach Wrocławskich. W połowie 2021 roku, przy udziale finansowym Frontier Estates została wybudowana część ulicy Błękitnej stanowiąca drogę gminną, bezpośrednio okalająca Frontier Park Wrocław i pozwalająca na szybki dojazd od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.

Obecnie finalizowane są rozmowy z kilkoma podmiotami w zakresie umów najmu i na przestrzeni najbliższych dni projekt będzie miał zapewnionych pierwszych najemców.

„Frontier Park Wrocław to doskonała propozycja dla małych i średnich firm poszukujących elastycznych powierzchni magazynowych. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w wielu branżach, które wymagają magazynowania, miejsca dla ekspozycji swoich towarów i możliwości prowadzenia biura w tej samej lokalizacji. W modułach Frontier Park Wrocław przewidzieliśmy również możliwość prowadzenia lekkiej produkcji, która otwiera nas na takie rodzaje działalności, jak projektowanie, pakowanie, konfekcjonowanie, sortowanie, montaż z gotowych elementów, wysyłkę etc.” – mówi Daniel Oponowicz, Dyrektor Komercyjny we Frontier Estates Polska.

Zakończenie budowy i przekazanie lokali najemcom jest zaplanowane na koniec pierwszego kwartału 2022 roku.

 

materiał prasowy