Aktualności

Firma Hillwood z nowym projektem w Łodzi

Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood Polska rozpoczął właśnie budowę nowego centrum logistycznego w Łodzi w dzielnicy Górna.

Hillwood Polska rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego w Łodzi w dzielnicy Górna. Nowa inwestycja zostanie oddana do użytku w 3. kwartale przyszłego roku i dostarczy na rynek ponad 97 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Centrum logistyczne zlokalizowane w południowej części miasta, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 14, w pobliżu Centrum Handlowego Port Łódź. Taka lokalizacja zapewni najemcom magazynu sprawny dojazd zarówno do drogi ekspresowej S14, czyli tzw. zachodniej obwodnicy Łodzi i Pabianic, jak również do autostrad A1 i A2. W nowej hali powstanie w sumie ponad 97 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

„Łódź, dzięki położeniu w samym sercu kraju, na krzyżowaniu autostrad A1 i A2, stała się jednym z najważniejszych miejsc na logistycznej mapie kraju. To idealny punkt przeładunkowy, gdzie powstają sortownie największych firm kurierskich czy magazyny dla sektora e-commerce. Inwestycje prowadzone przez nas w tym regionie cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najemców, co między innymi wpłynęło na podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowy nowego projektu w Łodzi” – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Nowa inwestycja powstaje przy ulicy Pabianickiej, zaledwie 8 km od centrum miasta, a zlokalizowane w pobliżu przystanki komunikacji w tym zajezdnia tramwajowa Chocianowice, umożliwią pracownikom centrum logistycznego dogodny dojazd transportem publicznym. W ramach projektu Hillwood wybuduje również drogę z rondem, które połączą bezpośrednio drogę krajową nr 14 z Rondem Pietrzaka. Nowa droga będzie wyposażona w pobocza, chodniki oraz oświetlenie. Koszt tej inwestycji, która zostanie przekazana na cele gminne szacowany jest na ok. 7 mln złotych.

„Bardzo się cieszę, że decyzja, którą podjęliśmy, aby przygotować tereny inwestycyjne na Chocianowicach okazała się słuszna. Dziękuję firmie Hillwood za zaufanie. Zawsze najtrudniej jest zacząć a dzisiaj jesteśmy świadkiem pierwszej inwestycji. Wierzę, że to dopiero początek industrializacji tego fragmentu miasta a tym samym powstania nowej dzielnicy przemysłowej, w której powstaną nowe miejsca pracy” – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Powstająca hala magazynowa będzie miała 12 m wysokości, co pozwoli przyszłym najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz na obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Projekt zostanie wybudowany z najwyższą dbałością o ochronę środowiska i zostanie zgłoszony do certyfikacji w systemie BREEAM, na poziomie excellent.

„Niesłabnący popyt oraz bardzo niski poziom pustostanów, który pod czerwca br. kształtował się w łódzkim na poziomie 4,2 proc., jasno pokazują, że Łódź i okolice nadal potrzebują nowych magazynów” – dodaje Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

 

 

informacja prasowa