Aktualności

Clipper powiększa powierzchnię w P3 Poznań

P3 rozbuduje magazyn numer 9 w parku P3 Poznań o blisko 6 tys. mkw. Nowoczesna powierzchnia magazynowa oraz biurowo-socjalna powstaje dla firmy Clipper Logistics.

Najnowszy magazyn Clippera, podobnie jak pozostałe obiekty firmy w poznańskim parku, będzie wykorzystywany do obsługi klientów z sektora e-commerce. Magazyn będzie w pełni dostosowany do prowadzonej przez najemcę działalności. Jego wysokość zostanie podniesiona do 12 m, a nośność posadzki wyniesie  7,5 t/mkw. W obiekcie zastosowane zostaną rozwiązania ekologiczne i energooszczędne takie jak m.in. panele fotowoltaiczne na dachu, instalacja do odzysku wody szarej, czy oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI. Z kolei przed budynkiem znajdą się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom magazyn będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie co najmniej Very Good.

– Decyzja klienta o powiększeniu powierzchni zajmowanej w parku P3 Poznań jest dla nas nie tylko kolejnym potwierdzeniem doskonałej lokalizacji naszej inwestycji, ale także docenieniem dotychczasowej współpracy oraz naszego elastycznego podejścia do wymagań i oczekiwań najemcy nie tylko na etapie projektowania i budowy obiektu, ale także przez cały okres trwania umowy najmu – mówi Michał Śniadała, Senior Leasing Manager P3 Logistic Parks w Polsce.

Po oddaniu do użytku nowej powierzchni Clipper będzie jednym z największych najemców w tej lokalizacji.

– Doceniamy podejście P3 do naszych zmieniających się potrzeb związanych z  rosnącym i rozwijającym się biznesem. Cenimy otwartość do rozmów i wspólnego poszukiwania najlepszych dla wszystkich zainteresowanych rozwiązań. Wszystko to, wraz z doskonałym położeniem parku P3 Poznań, umożliwiającym sprawną dystrybucję towarów na rynki Europy Zachodniej sprawiło, że powiększenie zajmowanej przez nas powierzchni właśnie  w tej lokalizacji było dla nas naturalnym krokiem – mówi Stefan Van Hoof, Chief Executive Officer, Operations Mainland Europe, Clipper Logistics.

Park P3 Poznań to jeden z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Położony jest jest w odległości 16 km od centrum Poznania, w pobliżu drogi ekspresowej  S11. I w niedużej odległości od autostrady A2, która zapewnia dogodne połączenie na wschód z Warszawą, a na zachód z Berlinem. Doskonała lokalizacja parku przyciąga klientów zarówno z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej.  Po zakończeniu budowy wszystkich obiektów w parku będzie dysponował blisko 400 tys. mkw.

 

materiał prasowy