Aktualności

Boeing rozwija się w Rzeszowie

Boeing Distribution Services, wiodący globalny dystrybutor i dostawca części i usług lotniczych, wynajął 3 tys. mkw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III.

Park zlokalizowany jest w sercu tzw. Doliny Lotniczej, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka. Duża i nowoczesna powierzchnia pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas –  w sumie blisko 50 tys.

Dostosowana powierzchnia do potrzeb BDSI pozwoli przedsiębiorstwu na wdrożenie zaawansowanych i zindywidualizowanych procesów kompletacji i pakowania, spełniających specyficzne wymagania swoich kontrahentów. Klienci BDSI zyskują ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19.

– Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania, dlatego wybór do takiej realizacji właśnie Panattoni to podwójna nobilitacja – mówi Krzysztof Głut, Panattoni.

– Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży. Pozostanie przedsiębiorstwa w regionie to także podkreślenie strategicznej pozycji Doliny Lotniczej i słuszności realizacji inwestycji Panattoni właśnie tutaj – dodaje Krzysztof Głut.

BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji. Rafał Stępnowski, Director Government Affairs w Boeingu podkreśla: – Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie. Przeniesienie BDSI na większą powierzchnię świadczy o stałym zaangażowaniu Boeinga w Polsce i silne partnerstwo z polską gospodarką. Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie, a Boeing znacznie się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe!

Panattoni Park Rzeszów Airport III powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów – Jasionka. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 000 m kw. w ramach 3 budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 000 m kw. zostaną dostarczone w III kwartale br. Inwestycja oferuje najwyższą jakość i dostosowana będzie do potrzeb klientów z różnych sektorów – od logistyki, przez produkcję i przemysł, po e-commerce. Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM i zostanie wyposażony m.in. w rozwiązania z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, bioróżnorodności, czy wellbeingu.

 

 

materiał prasowy