Aktualności

Accolade powiększa portfel nieruchomości w Polsce

Grupa Accolade dysponuje obecnie 580 tys. mkw. powierzchni magazynowej w pobliżu zachodniej granicy Polski, a niedługo planuje niemal podwoić tę liczbę. Grupa kontynuuje inwestycję w park w Goleniowie, jednocześnie wchodząc do zupełnie nowej lokalizacji w Jeleniej Górze.

Wartość najnowszych inwestycji Accolade w rozbudowę goleniowskiego parku i budowę nowego parku jeleniogórskiego to 71 mln euro. Te dwie transakcje są kontynuacją wcześniejszych działań inwestycyjnych Grupy wzdłuż zachodniej granicy Polski. Działania w tym regionie rozpoczęto w 2016 roku, od inwestycji w nowoczesny park przemysłowy w rejonie Szczecina. Obiekt ten, o powierzchni 230 tys. mkw. stał się największym parkiem w portfolio Accolade.

Accolade od kilku lat konsekwentnie rośnie w zachodniej Polsce, otwierając parki w Goleniowie (63,9 tys. mkw.), Gorzowie Wielkopolskim (53,5 tys. mkw.), Zielonej Górze (128 tys. mkw.), Legnicy (61,2 tys. mkw.) i Koszalinie (13,6 tys. mkw). Działania inwestycyjne Grupy Accolade stawiają ją w czołówce najważniejszych inwestorów w regionie. Jej powierzchnia magazynowa w zachodniopomorskim stanowi już blisko 30 proc. łącznej powierzchni magazynów lokalnych, a w lubuskim ponad 22 proc.

– Kiedy wybraliśmy zachodnią część kraju jako punkt startowy w Polsce, niektórzy zastanawiali się, dlaczego nie zaczęliśmy do Warszawy, tak jak inni inwestorzy. Cieszę się jednak, że postawiliśmy na zachodnie pogranicze, które ma ogromny potencjał do wzrostu. Położenie na granicy z Niemcami i Czechami, duże miasta, dostępna siła robocza, solidna infrastruktura transportowa i otwarte na współpracę samorządy to ogromne zalety tego regionu. Obecne zainteresowanie firm tym obszarem potwierdza nasze początkowe założenia – komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.

Nowa lokalizacja w Jeleniej Górze idealnie wpisuje się w portfolio parków Accolade wzdłuż zachodniej granicy. Liczące około 80 tys. mieszkańców miasto, jest czwartym co do wielkości w województwie dolnośląskim, dogodnie położonym na skrzyżowaniu korytarzy transportowych między Niemcami a Czechami. Tym samym wszystkie nowoczesne parki Accolade w pobliżu zachodniej granicy leżą wzdłuż głównej drogi ekspresowej S3, łączącej tę część kraju z polskim wybrzeżem. Cały teren jest łatwo dostępny z Europy Zachodniej.

Niemal połowa powierzchni magazynowej w Jeleniej Górze jest już wynajęta, najemcy pojawią się parku w II kwartale 2022 r. i zajmą blisko 10 tys. mkw.

– Rynek parków przemysłowych w pobliżu zachodniej granicy Polski jest stosunkowo młody, ale dzięki korzystnej lokalizacji rozwija się bardzo dynamicznie. Dostrzegają to również najemcy, których zainteresowanie obszarem stale rośnie. Opowiadamy na to zainteresowanie kolejnymi inwestycjami, takimi jak ekspansja w Goleniowie i wejście w nowe lokalizacje. Okolice Szczecina są kluczowym regionem Polski dla branży logistycznej, ze względu na rozbudowaną sieć połączeń kolejowych, drogowych i lotniczych oraz portów morskich – dodaje Michał Białas, Country Head Accolade Polska.

 

 

materiał prasowy