Aktualności

7R Park Gdańsk II w rękach nowego właściciela

Generali Real Estate zakończyło przejęcie 7R Park Gdańsk II w Kowalach. To pierwsza inwestycja funduszu w Polsce.

7R Park Gdańsk II został wybudowany i ukończony w 2021 r. i zapewnia nowoczesne, dobrze określone zaplecze logistyczne, które jest odpowiednie dla szerokiego grona najemców logistycznych. Park jest w pełni wynajęty najemcom takim jak InPost, Dot2Dot i Rohlig Suus. Park logistyczny składa się z trzech budynków: jednego cross-dock i dwóch nowoczesnych magazynów, oferujących łącznie ok. 52 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Park jest w trakcie certyfikacji BREEAM.

– Wykorzystując ugruntowane doświadczenie w logistyce we Francji i we Włoszech, gdzie jesteśmy wieloletnim graczem i działamy od połowy 2000 roku, wkraczamy na polski rynek logistyczny. Nasze portfolio logistyczne składa się głównie z parków w strategicznie zlokalizowanych węzłach dystrybucyjnych i projekt w Gdańsku idealnie w to wpisuje się. Naszą ambicją jest dalsza ekspansja w Europie na szeroką skalę od XXL do Cross Dock i logistyki miejskiej i celowanie w aktywa wysokiej jakości. W tym zakresie cieszy nas współpraca z firmą 7R, która rozwinęła w ostatnich latach najwyższej jakości aktywa i parki w całej Polsce – skomentował Pierre-David Baylac, szef logistyki w Generali Real Estate.

– Obiekty magazynowe na Pomorzu są ważną częścią naszego portfolio. Jednym z nich jest 7R Park Gdańsk II w Kowalach, który jest już w pełni wydzierżawiony. Nic dziwnego, że obiekt wybudowany zgodnie z wysokim standardem ekologicznym 7R i wyposażony w zaawansowaną technologię przyciągnął do Polski dużego inwestora. Cieszymy się, że Generali  zaufało naszej jakości. To kolejny inwestor, dla którego przejęcie naszej hali przemysłowej
park to pierwszy krok ekspansji w Polsce. Jesteśmy szczerze przekonani, że wysoki standard zielonego budownictwa i  dążenie do zrównoważonej architektury miejskiej znajdują odzwierciedlenie w zainteresowaniu inwestorów – powiedział Łukasz Jachna, Head of Capital Markets w 7R.

Zakup potwierdza zaangażowanie Generali Real Estate w segmencie logistyki i jest pierwszą akwizycją logistyczną w Polsce. Fundusz GRELF, dedykowany tej wysoce wyspecjalizowanej strategii inwestycyjnej, celuje w wysokiej jakości aktywa logistyczne, w ugruntowane obszary o doskonałej dostępności, w głównych europejskich węzłach logistycznych.

 

materiał prasowy