BLOG

Magazyny do wynajęcia – Na co zwrócić szczególną uwagę?

25.08.2023
wszystkie posty

1.   Lokalizacja

Pierwszą i jedną z najważniejszych kwestii jest lokalizacja. Ważne jest, aby magazyn do wynajęcia był zlokalizowany w dogodnym miejscu, umożliwiającym łatwy dostęp do głównych dróg, portów, czy lotnisk jak również do potencjalnych pracowników Dobra lokalizacja przyspiesza dostawy i redukuje koszty transportu.

2.   Powierzchnia i układ magazynu

Należy dokładnie ocenić dostępną powierzchnię magazynu oraz jego układ. Wielkość magazynu powinna odpowiadać potrzebom firmy, a jego układ umożliwiać płynny przepływ towarów w zależności od prowadzonych operacji. Warto również zwrócić uwagę na wysokość magazynu, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

3.   Stan techniczny i bezpieczeństwo

Przed podjęciem decyzji o wynajmie magazynu, warto dokładnie zweryfikować  jego stan techniczny. Należy sprawdzić takie elementy jak m.in posadzka, bramy elementy nośne, czy nie ma wycieków oraz większych widocznych uszkodzeń. Bezpieczeństwo magazynu to również istotny aspekt – upewnij się, że budynek jest wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe, a dostęp do niego jest kontrolowany.

4.   Wyposażenie i udogodnienia

Przed wynajmem magazynu sprawdź, czy jest on odpowiednio wyposażony i czy oferuje dodatkowe udogodnienia. Czy magazyn posiada dostęp do prądu, wody, gazu, kanalizacji, czy dysponuje dostępem do toalet i pomieszczeń socjalnych, czy posiada instalację fotowoltaiczną i inne elementy pozwalające ograniczyć koszty użytkowania obiektu. Czy może jest również wyposażony w regały czy inne elementy ułatwiające organizację towarów. Czy posiada odpowiednio duży plac manewrowy oraz miejsca parkingowe.

5.   Koszty wynajmu

Oczywiście, koszty wynajmu magazynu mają kluczowe znaczenie. Przed podjęciem decyzji, porównaj oferty różnych magazynów pod kątem cen najmu, a także dodatkowych kosztów, takich jak opłaty za utrzymanie.

6.   Umowa najmu

Przed podpisaniem umowy najmu, dokładnie zapoznaj się z jej warunkami. Upewnij się, że umowa określa wszystkie kluczowe aspekty wynajmu, takie jak okres najmu, czynsz oraz opłaty dodatkowe warunki wypowiedzenia, zabezpieczenie umowy czy obowiązki strony wynajmującej i najmującej.

7.   Opinie innych najemców

Warto również zasięgnąć opinii innych firm, które wynajmowały dany magazyn lub korzystały z usług Wynajmującego. Opinie innych najemców mogą dostarczyć cennych informacji na temat jakości usług i warunków najmu.