Aktualności

LX Pantos rozszerza współpracę z Panattoni

Panattoni ma nowego najemcę w powstającym Panattoni Park Wrocław XIII – azjatyckiego operatora logistycznego LX Pantos.

LX Pantos , jeden z największych operatów logistycznych w Korei i Azji Południowo-Wschodniej, zajmie w nowym parku aż 43,500 m kw. To nie pierwsza współpraca obu firm, a dzięki nowej umowie powierzchnia najmowana przez koreańską firmę w dolnośląskich obiektach Panattoni przekroczy 100 000 m kw.

LX Pantos to niekwestionowany lider rynku koreańskiego oraz jeden z największych operatorów logistycznych w regionie Azji i Pacyfiku. Firma rozwija swoją działalność w Polsce wybierając po raz kolejny Panattoni. Przedsiębiorstwo ponownie postawiło na dolnośląskie portfolio dewelopera i wynajęło nie 13,500 m kw., jak początkowo zakładał, tylko 43,500 m kw. Tym samym funkcjonowanie w nowej powierzchni Panattoni Park Wrocław XIII rozpoczął od ekspansji, stając się największym najemcą kompleksu. Wybór nie był przypadkowy.

– Dolny Śląsk i jego stolica stają się zagłębiem innowacyjnej gospodarki, które szczególnie upodobali sobie inwestorzy z Korei Południowej. To obecnie największy azjatycki inwestor w kraju. Łączna wartość bezpośrednich koreańskich inwestycji zagranicznych w Polsce przekracza już 3 mld euro. Koreańskie koncerny intensywnie inwestują przede wszystkim w obszar związany z elektromobilnością, elektronikę, produkcję części samochodowych czy przemysł chemiczny. W pobliżu Panattoni Park Wrocław XIII działa m.in. LG Energy Solutions – jeden z największych na świecie producentów samochodowych baterii litowo-jonowych oraz LG Electronics – jeden z globalnych liderów na rynku elektroniki – tłumaczy Damian Kowalczyk, Development Director, Panattoni.

To właśnie tych koreańskich gigantów od lat obsługuje LX Pantos Poland. Spółka wynajęła pierwszą powierzchnię od Panattoni w 2013 r., by 6 lat później skonsolidować swoją działalność logistyczną na 72 000 m kw. w Panattoni Park Wrocław XI. Teraz ponownie powiększa zasoby magazynowe, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

–Nasz nowy magazyn w Panattoni Park Wrocław XIII pokazuje, jak szybko rozwija się rynek. Kiedy 2 lata temu otwieraliśmy wspólnie z Panattoni 72 tys. metrów w jednym z wrocławskich parków dewelopera, ta powierzchnia miała nam wystarczyć na dłużej. Już po roku okazało się, że jest jej za mało i musimy zaplanować mocną ekspansje. Wolumen elektroniki użytkowej rośnie średnio 20proc. rok do roku, elektromobilność jest całkowicie nieprzewidywalna. Problemy z dostawami półprzewodników odbijają się na całym łańcuchu dostaw, co w naszym przypadku skutkuje kumulacją materiałów do produkcji w portach i magazynach. Myślę, że, to jeszcze nie koniec i za rok wrócimy do kolejnych negocjacji z Panattoni. – komentuje Piotr Zienkiewicz, Starszy Manager ds. Logistyki w LX Pantos Poland.

Panattoni Park Wrocław XIII będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznym metrażu 75 000 m kw. Do użytkowania oddano już ponad połowę z zaplanowanej powierzchni, a całość inwestycji zostanie ukończona w połowie 2022 r. Obiekty będą certyfikowane w systemie BREEAM i zasilane zieloną energią. Na terenie parku znajdą się m.in. stacje ładowania pojazdów, stojaki na rowery, obszary zielone oraz domki dla bezkręgowców.

 

 

 

materiał prasowy