Aktualności

Firma Ziehl-Abegg w parku logistycznym Prologis Park Łódź

Prologis wybuduje fabrykę o powierzchni 17 000 mkw. dla Ziehl-Abegg w Prologis Park Łódź.

Za nami uroczystość symbolicznego rozpoczęcie budowy fabryki dla Ziehl-Abegg w parku logistycznym Prologis Park Łódź. Wstęgę na nowej inwestycji przecięli Joachim Ley, COO Ziehl-Abegg, Paweł Sapek, szef Prologis na Europę Centralną oraz Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent miasta Łodzi.

Ziehl-Abbeg, jedna z wiodących firm w dziedzinie wentylacji, sterowania i techniki napędowej, wynajmie 17 000 metrów kwadratowych w obiekcie typu BTS na terenie Prologis Park Łódź. W nowo budowanej fabryce zatrudnienie znajdzie 400 osób. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku.

„Megatrendy takie jak cyfryzacja, zmiany klimatyczne i urbanizacja zwiększają popyt i wymagają znacznego zwiększenia naszych mocy produkcyjnych. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować około 50 milionów euro w nowy zakład produkcyjny w centralnej Polsce. Zakładamy stworzenie od 300 do 400 nowych miejsc pracy w ciągu pięciu lat ” – powiedział Joachim Ley, COO Ziehl-Abegg.

„Cieszę się z kolejnej inwestycji w Łodzi. To dalszy rozwój terenów, które wiele lat temu przeznaczyliśmy na działalność przemysłową. Nowy zakład produkujący wentylatory zatrudni 400 osób – to dobra wiadomość dla Łodzi.  Każda inwestycja i każde nowe miejsce pracy w naszym mieście cieszy. I za to dziękuję” – podsumował Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Budynek DC1, o wysokości 12 metrów w świetle,  będzie energooszczędny oraz zorientowany na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Zostanie poddany certyfikacji BREEAM i będzie ubiegał się o notę na poziomie „Excellent”, co będzie potwierdzeniem, że obiekt wzorowo spełnia międzynarodowe wymagania w zakresie zrównoważonego budownictwa.

„Zlokalizowanie fabryki w parku logistycznym to decyzja, które wymaga trzech rzeczy – stabilnego partnera do współpracy, korzystnych cen mediów i stworzenia atrakcyjnego miejsca pracy dla przyszłych pracowników. To wszystko dostarczyliśmy w Prologis Park Łódź. Transparentność kosztów, prosta umowa Clear Lease®, wykorzystanie OZE czy wreszcie nowa szklana fasada części biurowej sprawiły, że firma rozpocznie działalność w naszym parku już w połowie 2023 roku” – podsumował Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager Prologis.

Nowy magazyn będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania oferowane przez Ziehl-Abegg. Cała powierzchnia dachu będzie przygotowana pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w budynku zostaną umieszczone destryfikatory, które umożliwią odzysk ciepła poprzez ściąganie nagrzanego powietrza z poziomu sufitu na niższe partie pomieszczenia. Istnieje także możliwość instalacji pomp ciepła. Nawet 12,5% oświetlenia będzie stanowiło naturalne światło dzienne – zarówno w biurze, jak i w hali. Budynek będzie charakteryzował się zwiększoną izolacją termiczną ścian oraz dachu, przez co znacznie ograniczy się zużycie energii potrzebnej na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń. W ramach inicjatywy PARKlife™ planowane jest także zagospodarowanie terenów zielonych, włącznie z budową boiska do gier zespołowych.

 

 

 

materiał prasowy