Aktualności

Castorama z nowym magazynem

Castorama wybrała nowoczesny obiekt logistyczny 7R Park Łódź East I. Łączna powierzchnia, jaką zajmie najemca to ponad 36 tys. mkw.

Budynek w kompleksie 7R Park Łódź East I, przeznaczony na działalność Castoramy, składa się z przestrzeni magazynowej liczącej ponad 35 300 mkw. oraz części biurowej zajmującej około 770 mkw. Swoją działalność w obiekcie najemca rozpocznie już w lutym 2022 r.

– Nowoczesne centrum logistyczne w samym sercu Polski, z infrastrukturą drogową zapewniającą doskonałe połączenie z całym krajem, jest gwarancją wzrostu wydajności i efektywności procesów transportowych i magazynowych. Inwestycja daje możliwość realizacji zaawansowanych potrzeb logistycznych związanych z kluczowymi dla Castorama Polska projektami. Dzięki niej, możemy mieć pewność, że zagwarantujemy jeszcze szybszą realizację zamówień, co niewątpliwie przełoży się na jakość obsługi i satysfakcję naszych klientów – podkreśla Wojciech Gondek, dyrektor łańcucha dostaw i logistyki w Castorama Polska.

Atrakcyjna lokalizacja 7R Park Łódź East I, tuż przy zjeździe na autostradę A1, stwarza bardzo dobre warunki dla transportu międzynarodowego, krajowego i lokalnego. W pobliżu obiektu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, co zapewnia także komfort dojazdu pracownikom.

– Łódź to dla nas strategiczna lokalizacja. Do tej pory wybudowaliśmy tu trzy duże parki logistyczne oraz dwa mniejsze magazyny sieci 7R City Flex Last Mile Logistics. Cieszę się, że atuty naszej łódzkiej inwestycji doceniła Castorama, lider sprzedaży produktów budowlano-wykończeniowych w Polsce, dołączając do grona klientów 7R. Lokalizacja i jakość naszych magazynów dają najemcom gwarancję prowadzenia swoich operacji w sposób efektywny i bezpieczny – mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

7R Park Łódź East I to nowoczesny park magazynowy złożony z trzech obiektów o łącznej powierzchni ok. 100 000 mkw. położny we wschodniej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Brzeziny. Wszystkie magazyny wchodzące w skład 7R Park Łódź East I spełniają normy budynków klasy A i dzięki zastosowanym rozwiązaniom proekologicznym, wpływającym m.in. na wzrost efektywności energetycznej, objęte są certyfikacją BREEAM.

 

 

materiał prasowy