Aktualności

200 km nowych dróg jeszcze w grudniu

Aż 15 odcinków dróg ekspresowych i autostrad ma oddać do użytku jeszcze w grudniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy będą mogli w świąteczne podróże wybrać się nowo otwartymi odcinkami m.in. autostrady A1 czy dróg ekspresowych S19 i S7.

W grudniu tego roku do użytku zostanie oddanych kilkanaście odcinków ekspresówek i autostrad. W sumie to ok. 200 km nowych tras.

Trzy odcinki dotyczą środkowej części autostrady A1. W sumie liczą one prawie 50 km.

Kierowcy pojadą m.in. blisko 16-kilometrowym odcinkiem Tuszyn — Piotrków Trybunalski Południe. Do użytku zostaną oddane również inne fragmenty tej samej autostrady. Chodzi o 16,7 km od Kamieńska do Radomska oraz 16,9 km od granicy województwa łódzkiego do węzła Częstochowa Północ.

W stolicy wreszcie kierowcy będą mogli przejechać długo wyczekiwaną trasą między ulicą Puławską a Wilanowem. To element drogi S2 biegnącej w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy.

Ucieszą się również kierowcy w województwie lubelskim. Tam GDDKiA planuje oddać aż cztery odcinki drogi ekspresowej S19. Chodzi o liczącą 11,9 km trasę z Lublina do Niedrzwicy Dużej oraz odcinek Kraśnik — Janów Lubelski, który wraz z obwodnicami obu miast liczy prawie 35 km.

Sporo zmieni się również na S5 między Bydgoszczą a węzłem Szubin Północ. Co prawda 30 października prawie cały odcinek został udostępniony kierowcom na zasadach tymczasowej organizacji ruchu, ale na części, w obrębie w. Rynarzewo, trwają jeszcze prace budowlane – informuje GDDKiA.

Droga S61 na północy wzbogaci się z kolei o dwa odcinki w okolicach Łomży (ponad 9 km) oraz między miejscowościami Wysokie oraz Raczki (ponad 20 km nowej drogi).

Wreszcie najdłuższy odcinek, bo prawie 60 km nowej drogi S7 od miejscowości Napierki aż do Płońska. Składa się on w sumie z 4 oddzielnych odcinków, biegnących przez Mławę, Pieńki i Strzegowo.

materiał prasowy